Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. 5. 2010
Jaterní dieta.
 
Játra jsou skutečnou továrnou ve které probíhá v jednom okamžiku asi 500 chemických reakcí. Játra se účastní na většině pochodů v těle. Žlučník je jejich tiskový mluvčí. Dává na vědomost stav jater. Ovlivňuje kůži i klouby.
Nejjednodušší metodou prevence i léčby jater a potažmo i žlučníku  je úprava stravy. K tomu je třeba podávat zinek a vitamin A. Užitečné jsou hořčiny ( pampeliška, zeměžluč, vachta trojlistá, hořec žlutý, smil písečný, pelyněk pravý) ve formě čajů.
Maximálně účinná je měsíční kůra s podáváním krup (příloha k masu, krupoto, polévky atd. Stačí 1 kg/ měsíc.
Jednoduchá a ještě navíc chutná je 14 denní jahodová kůra při které podáváme ½ kg čerstvých jahod denně.
Pro regeneraci jater je velmi účinná vlaštovičníková (žlučník) a ostropestřecová tinktura (játra) v ředění D3, případně připojit čubet benedikt (problémy se žaludkem). Tzv Ramacherova tinktura
 
Vhodné a nevhodné potraviny při jaterní dietě
Mezi zakázané potraviny při dysfunkci jater a následné jaterní dietě patří hlavně tučná jídla (hranolky, sádlo, máslo), tučné maso (vepřové i hovězí – skryté tuky, husa, kachna), uzeniny (salámy, buřty, paštika, konzervy), koření (chilli, paprika), vaječné výrobky (vejce, majonéza), mléko, tučné sýry, tučné jogurty, šlehačka  a  alkoholické nápoje.
Nevhodné potraviny: syrová cibule a česnek , zeleninová paprika, čerstvé zelí, uzené ryby, čokoláda, okurky, kapusta, luštěniny, bílý chléb , tukové pečivo, cukr omezit nebo nahradit hroznovým, ovocným, medem
Vhodnými potravinami jsou: olivový olej, libové maso (kuře, králík, krůta, netučné ryby), drůbeží a dušená šunka, pečivo jen nekynuté ,tvarohové těsto nebo bramborové těsto, těstoviny z tvrdé pšenice) vařené brambory, rýže,  zeleninové šťávy, kysané zelí, výborné jsou kroupy,  ovoce hlavně žluté a červené (hlavně jahody – ½ kg denně 14 dní), tmavozelenou zeleninu – listy např. pampeliškové , játra všeho druhu, koření bazalka, tymián, oregano, petržel, majoránka
Hlavní zásady jaterní diety
  1. Přísnost. Již malý kousek nevhodné potraviny zhatí Vaše úsilí.
  2. Přiměřený přísun kalorií, živin, minerálů a vitamínů
  3. Pravidelnost stravování a velikost porcí – doporučeno je jíst pravidelně malé porce několikrát denně, nepřejídat se a nedržet hladovku.
  4. Zvýšená pozornost při přípravě pokrmů – úplně vyhnout se přepalování tuků (grilování, smažení, pečení)
  5. Žádný alkohol
  6. Vyvaruje se hněvu, zlosti a vzteku – tyto emoce mají přímý vliv na žlučník a játra.
Doporučení:
Nesmažte, negrilujte, naopak, jídlo vařte a duste. Pokrmy připravujte v tlakových hrncích a na teflonové pánvi – nejlépe bez oleje. Pečte jen v zapékací míse či v alobalu. V jídle se nemusíte zase tak omezovat, ale spíše dbejte na správnou přípravu.
Jaterní dieta opravdu není tak hrozná jak vypadá, jen je zapotřebí změnit některé vaše stravovací návyky. Pokud vás trápí také problémy s nadváhou – i tato dieta je vlastně ideální.