Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odpadní látky usazené v těle jsou chemicky neutrální sůl, sloučenina minerální látky s kyselinou nebo toxinem. Jestliže tuto sloučeninu rozpustíme tak se vázaná kyselina  stane se znovu aktivní a tu může tělo za určitých podmínek vyloučit.  Každá škodlivá usazenina byla nejdříve neutrální sůl kterou tělo vytvořilo účelně a správně . Teprve procesem  ukládání a usazování se z ní stane škodlivina. Takže nesmíme tělu vytvářet předpoklady aby bylo nuceno ukládat tyto soli Pokud je jich moc nedokáže je vyloučit (plíce, ledviny, kůže). Stává se i to že tělo si samo otevře otvory kudy škodliviny vyloučí.Takže  nejen páchnoucí dech, podpaží a nohy ale třeba i bércový vřed , hemeroidy, mokvavé  exémy atd.

 

Jak se tedy zbavit usazenin a škodlivin ? Metody detoxikace organismu mohou být šetrné (jsou pomalé), drastické (rychlé) a cílené ( např. klouby) .

Normální šetrná detoxikace se může provádět denně až do úplného zdraví. K provedení slouží bylinkový čaj, čistá voda a zásaditá péče o tělo.

 

K šetrnému  rozpuštění a vyloučení  uložených odpadů se  používá:

1 litr zásaditého bylinkového čaje denně (viz předešlý článek)

Vypít minimálně 1,5 litru vody během dne

1 zásaditá koupel nohou  denně (30 minut – roztok MeineBase)

2 lžičky minerálních látek (nebo tablety)

K tomu přidat 1-2 zásadité koupele týdně  (případně obklady ) nebo vydrhnutí těla zásaditým roztokem.

Samozřejmě k tomu patří vše co jsme si řekli v článku „Zdraví díky odkyselení a vyloučení škodlivin.

 

Obklady se rozumí např. ponožky, podkolenky,  punčochy,  triko, košile namočit do zásaditého roztokou (tj. 1 lžička MeineBase do 1 litru vody) navléknout na tělo, přesto suché oblečení – nejlépe na noc).

Obklady můžeme přikládat i na bolestivá místa  (alespoň na hodinu) t,j, např. záda, jaterní krajina , klouby, krk, čelo atd.

K zásadité péči  tělo patří i výběr krému, tělového šamponu, tělového mléka atd. I tudy se tělu mohou dodávat další přebytečné kyseliny. Zásadité jsou bylinkové mesty a gely, oleje a spíše pevná mýdla než tělové šampony.

Svědí Vás kůže když se umyjete zásaditým mýdlem ? To proto že tělo začne vylučovat kyseliny uvízlé v pokožce. Spláchněte lehce okyselenou vodou.

 

Podle „Zdraví díky odkyselení a vyloučení škodlivin“,Peter Jenschura, J. Lohkamper